Најдобрите мали кујнски апаратиНајдобрите мали кујнски апарати


Има многу предности за користење на мали апарати: евтини, едноставни за складирање и бескрајно корисни. Нов модел на блендер или мултипрактик, на пример, може да ве изненади со тоа колку ја подобрува вашата рутина. Неколку добро избрани гаџети ќе ја направат малата кујна пофункционална.

Различните видови на мали кујнски апарати нудат голем број на можности и едноставност во работењето, што ги прави проектите за печење и подготовката на оброците помалку стресни. За да ви ја олесниме кујната, разгледавме и пробавме сè, од блендери и машини за еспресо до процесори за храна и разни шпорети.

Нашиот тим на Pazar3.mk создаде листа на најдобри мали кујнски апарати за гурманско готвење, без разлика колку е голема вашата кујна.

Миксер со сад The KitchenAid KSM150PS Artisan Series 5-Quart Tilt-Head

Миксерот со сад е задолжителен апарат. Со својата 10-брзинска контрола на работа, овој миксер како кујнско помагало може да комбинира суви и влажни состојки, беспрекорно мати крем шеќер и путер а може да направи и многу повеќе. Има сад од нерѓосувачки челик од пет литри што може да складира тесто за неколку серии колачиња или леб. Покрај тоа, додатоците вклучуваат сè, од екструдер за тестенини до мелница за месо. Садот од нерѓосувачки челик и ќофтињата, се разбира, се безбедни за миење садови и лесно може да се исчистат со влажен сунѓер или крпа. Исто така, имајте на ум дека миксерот може да биде доста висок, па измерете ги височините на ормарите и полиците каде што ќе се чува и користи.

Hamilton Beach P90D23AL-WR 0.9 Cu. Ft. Микробранова печка од не'рѓосувачки челик

Идеалната микробранова печка е Hamilton Beach P90D23AL-WR 0,9 cu. Ft. микробранова печка од не'рѓосувачки челик Кога станува збор за микробранови печки, поевтините модели често работат подеднакво добро како и поскапите. И покрај тоа што има многу претходно поставени и функции, како што се загревање, замрзната вечера, пуканки, пица и печен компир, оваа зафаќа многу малку простор. Фактот што функцијата за пијалоци нуди опции во разни големини е од особено значење. Покрај тоа, има поставки за брзо готвење, поставки за нивото на енергија што може да се прилагодат и функција за заклучување за деца за да ги заштити вашите поставки од промена. Оваа микробранова печка е исклучително едноставна за поставување и чистење, и покрај нејзината мала големина, сепак лесно сместува чинија за вечера со целосна големина. Веројатно нема да има подобра вредност за микробранова печка која не зазема многу простор во кујната.

Breville's Bambino Brushed Машина за еспресо од не'рѓосувачки челик

Оваа ултра тенка машина за еспресо, која произведува беспрекорно лате и капучино без да зафаќа многу простор на шанкот, е еден од најдобрите достапни мали кујнски апарати. Breville претставува еден од најдобрите достапни апарати. Вградениот систем за греење ThermoJet со потпис на брендот создава една или двојна шолја еспресо за неколку секунди, а рачното стапче за пареа им олеснува на баристите од дома да прават пенесто, вкусно млеко. Оваа машина за кафе дефинитивно ќе ви овозможи најдобро кафе искуство.

Air Fryer Кујнски апарати Philips Premium Digital

Airfryer е здраво приготвување на храната, не треба претходно да се загрева и го прави вкусот навистина одличен. Едноставно притиснете го напојувањето и изберете едно од четирите претходно поставени опции за готвење на дигиталниот интерфејс, кој е лесен за читање, за да започнете со готвење. Оваа мала кујнска алатка може да готви до четири порции одеднаш или приближно три литри. Дополнително, ексклузивната технологија во овој модел го намалува таложењето маснотии, со што внатрешноста е поедноставна за чистење.

Тостер печка Breville Компактна паметна печка

Компактната паметна печка Breville е компактна печка со паметна технологија која може брзо и ефикасно да готви сè, од колачиња до печено пилешко. Има осум поставки и е помала од другите тостери: тостирајте, печете, пржете, печете, подгревајте. Има одличен LCD дисплеј и нелепливата внатрешност кои се многу корисни.

Како што можете да видите, ова се предметите што му се потребни на секој дом во кујната. Секој кујнски апарат има своја посебна намена и функција, без разлика дали е машина за еспресо, пржење со воздух, процесор за храна и пијалоци или инстант тенџере.

Затоа, доколку сакате да потрошите помалку време и труд во кујната, веднаш набавете еден од овие апарати.
Tags:

Spreading Knowledge Across the World

USA - United States of America  Canada  United Kingdom  Australia  New Zealand  South America  Brazil  Portugal  Netherland  South Africa  Ethiopia  Zambia  Singapore  Malaysia  India  China  UAE - Saudi Arabia  Qatar  Oman  Kuwait  Bahrain  Dubai  Israil  England  Scotland  Norway  Ireland  Denmark  France  Spain  Poland  and  many more....